31 Ağustos 2009 Pazartesi

WHO IS ROBERT PATTINSON?
Son zamanlarda sikca adini duydugumuz ve magazini de fazlaca mesgul eden genc erkek, yeni nesil ask adami, cool boy, vb. yakistirmalarin sahibi Pattinson. Eh bildiginiz uzre ikonbeyimizin bu une kavusmasi Twilight filmi sayesinde oldu. Herkes onu solgun-bembeyaz ten rengi ve buz gibi derin bakislariyla tanidi.

Simdi etrafimdaki citirlarin seslerine kulak vererek "Edward Cullen yani Robert Pattinson kimdir?" sorusunu yanitlamak istiyorum izninizle.

Robert Thomas-Pattinson (d. 13 Mayıs 1986 Londra - , İngiltere): İngiliz aktör ve model. Pattinson oyunculuk kariyerine kısa süre önce Uli Edel'in yönettiği, Sam West ve Benno Furmann'ın başrolde yer aldığı, bir Alman destanı olan Nibelungen'le ilgili Ring of the Nibelungsla başladı. Reese Witherspoon'un Vanity Fair filminin iki alternatif sonundan birinde, Witherspoon'un oğlu rolünde yer aldıysa da bu son kullanılmadı.
Robert Pattinson, bunun öncesinde, Barnes Tiyatro Grubu'nun bir üyesiydi ve Thornton Wilder'ın yönettiği Our Town'da
George Gibbs karakteriyle başrol oynamıştı. Robert, ayrıca, Cole Porter'ın yönettiği Anything Goes”da Lord Evelyn Oakleigh ve Tess of the D'Urbevilles'de de Alec rollerini üstlendi. Genç oyuncu, kısa süre önce ise, OSO Sanat Merkezi'nde Macbeth'te Malcom'ı oynadı.
Son olarak
Harry Potter ve Ateş Kadehi filminin oyuncu kadrosuna, Üçbüyücü Turnuvası'nda Hogwarts'ı temsil edecek olan Cedric Diggory rolüyle katıldı. Twilight isimli kitabın filminde Edward Cullen'ı canlandırıyor. 2009 senesi içerisinde gösterime girmesi beklenen Salvador Dali ve Federico Garcia Lorca arasında varolduğu düşünülen aşkı anlatan Little Ashes filminde Dali'yi canlandırıyor.Twilght filmi ile büyük çıkış yapan oyuncunun 2009-2010 yılları için Remember Me,Unbound Captives ve Twilight Serisinin 2.filmi olan New Moon ile 3 film projesi vardır.
kaynak: Wikipedia

2 yorum:

Aicha! dedi ki...

He he bazı resimleri çok komik :) Blue jean de okuduğum bir yazıda ablalarının bunu hep kız gibi giydirdikleri ve heryere öyle götürdüklerini yazıyordu. İlkokulda mı ne erkek gibi giyinmeye başlamış.

Gay olduğunu düşünen bir grup vardı(ben ve arkadaşlarım) çünkü sevgilisini açıklamıyordu onu da açıkladı geçenlerde. Aslında millet buna değil o role aşık.Amma konuştum :)

madammoda dedi ki...

Aicha; Allah'tan Pattinson ablalarinin etkisini ve bunun verdigi etkiyi uzerinden cabuk atmis da, Dogan Hizlan gibi 70'li yalsarinda halen kucuklugundeki bayanlar ordusunun verdigi aliskanliklarla yasamaya devam etmiyor. (Dogan Hizlan'a nerden geldik diyecek olursan; kendisinin hayatini uni.de bitirme tezi olarak incelemistim.)